13/01/2023  

Зима мандрує, свята дарує

Урок народознавства

З року в рік пропливає перед нами карусель зимових свят: Введення, Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи, Різдво, Новий рік, Водохреще… Здавна в Україні ці свята супроводжували численні традиції, звичаї, обряди, вірування. Надзвичайно важливо сьогодні донести співвітчизникам, і насамперед до дитячих сердець цю велику спадщину народної мудрості. Тож 13 січня 2023 року читачі Лигівської сільської бібліотеки-філії мали змогу долучитися до вивчення й осмислення давніх традицій під час проведення уроку народознавства «Зима мандрує, свята дарує».

Зима мандрує, свята дарує

 

Передувала культурній акції презентація книжкової виставки-інсталяції «Радуйся, земле!», що зібрала цікавий і пізнавальний матеріал за темою новорічно-різдвяних свят.

Гості бібліотеки були ознайомлені з народним календарем зимової пори, прикметами і обрядами, що побутували в давній Слобожанщині. Знайшовся час і для розваг, що організувала завідуюча книгарнею села Галина Іванівна Винник. Родзинкою свята було спільне виконання дітьми та дорослими щедрівок. А маленький чотирирічний Марко Помазан просто зачарував всіх своїм безпосереднім виконанням щедрівки. Наприкінці заходу гості ласували смаколиками та бажали один одному всіляких гараздів в Новому році. Бібліотекар теж побажала присутнім миру, міцного здоров’я, гарних успіхів у навчанні та праці, доброзичливих людей поряд.

 

Прокрутити вгору