17/01/2022  

Життя захоплене космосом

Історичний портрет

13 січня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано історичний портрет «Життя захоплене космосом» (до 115-річчя від дня народження С.П.Корольова, українського вченого, конструктора ракетно-космічних систем).

Життя захоплене космосом

 

Корольов Сергій Павлович (12.01.1907 (30.12.1906) –14.01. 1966) – український вчений у галузі механіки та процесів керування, конструктор ракетно-космічних систем, один із основоположників практичної космонавтики.

Народився в м. Житомир у сім’ї вчителя. Як конструктор почав свою діяльність із розробки конструкцій планерів. Дипломний проект – розробку легкомоторного літака “СК-4” – виконав під керівництвом А.Туполєва, літак був побудований і пройшов льотне випробування. Після знайомства з працями К.Ціолковського зацікавився ідеєю створення літальних апаратів ракетного типу. Від 1931 працював у Групі вивчення реактивного руху. Він розробив кілька проектів крилатих ракет з автоматичним управлінням та проект ракетоплана “РП-318-1” (створений за цим проектом ракетоплан 1940 здійснив політ під управлінням льотчика).

1938 був заарештований, звинувачений у “контрреволюційній троцькістській діяльності” і засуджений до 10 років ув’язнення. Покарання відбував на Колимі. Після перегляду справи 1940 був направлений до Конструкторського бюро особливого режиму при НКВС СРСР, яким керував А.Туполєв. Брав участь у створенні та виробництві фронтового бомбардувальника “Ту-2” й одночасно з власної ініціативи розробляв проекти керованої аероторпеди й ракетного перехоплювача нового типу.

Розробив ідею міжконтинентальної багатоступінчатої балістичної ракети і втілив її в життя. У серп. 1957 було здійснено перший успішний політ такої ракети. Під його керівництвом відбулися запуски перших у світі штучних супутників Землі та Сонця, польоти автоматичних міжпланетних станцій до Місяця, Марса й Венери, м’яка посадка автоматичної станції на поверхню Місяця. Очолював розробку і запуски супутників серій “Электрон”, “Молния”, “Космос”, першої автоматичної міжпланетної станції “Зонд”. Керував створенням ракет-носіїв “Спутник”, “Молния”, “Восток”, створенням і запуском пілотованих космічних кораблів “Восток”, “Восход”, на яких уперше в історії здійснені польоти людини в космос і вихід у відкритий космічний простір.

В рамках історичного портрету для читачів підготовлена література та інформація про життя і діяльність українського вченого, конструктора ракетно-космічних систем С.П.Корольова, а також відеоматеріал «Сергій Корольов: Українці, які змінили світ».

https://www.youtube.com/watch?v=_CinL7OllJA

 

Прокрутити вгору