27/01/2023  

Згадаймо юність, що горіла в Крутах

Виставка-спомин

27 січня 2023 року Краснокутською дитячою бібліотекою-філією до Дня вшанування пам'яті Героїв битви під Крутами розгорнута виставка-спомин «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

Згадаймо юність, що горіла в Крутах

 

29 січня – цей день в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути. Тоді, в січні 1918, після прийняття IV універсалу, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки, до Києва увірвалася армія Михайла Муравйова…

На захист УНР стали лише близько 300 чоловік – студенти-добровольці українського народного університету ім. св. Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії…

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

Серед представлених на виставці видань – книга «Героїка трагедії Крут». В цьому виданні на основі спогадів учасників бою, роздумах сучасників осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни. Ми всі повинні знати історію, що вмита кров’ю і сльозами.

 

Прокрутити вгору