22/04/2023  

Зерна науки і добра

Тематична поличка

Працівники Сахновщинської публічної бібліотеки запрошують усіх охочих до читальної зали переглянути матеріали тематичної полички «Зерна науки і добра», присвяченої ювіляру з гуцульського краю. Тут ви дізнаєтесь і біографію В.С.Ільницького, і критичний матеріал щодо його письменництва, а також назви його літературних творів та цінних історичних, географічно-природничих, етнографічних праць. А ще ви познайомитеся зі світлинами, що мають відношення до вірного сина України, скориставшись і послугами Інтернету.

Зерна науки і добра

 

22 квітня 2023 року минає рівно 200 літ, як народився наш співгромадянин Василь Степанович Ільницький. Не дивуйтеся, якщо до сьогодні ви про нього не чули, або мало що знали, бо його ім’я лише з незалежністю України знову засяяло своїм теплим світлом.

Будучи священиком Української греко-католицької церкви, за 72 роки свого життя Василь Степанович зібрав глибокі знання і постійно їх поповнював, досліджуючи історію та культуру українського народу, викладаючи свої підтверджені фактами думки гімназистам і науковцям. На жаль, радянщина умисне не зберегла жодної праці цього українського історика, педагога, поета, прозаїка, театрального критика, редактора, видавця і перекладача. Але є його біографія (у довідково-енциклопедичних друкованих виданнях, які не знищиш заради однієї неугодної людини!), тому ми будемо відроджувати пам’ять про Василя Ільницького – прекрасну людину, патріота своєї землі, який прагнув передавати підростаючому поколінню не вигадану, а правдиву інформацію.

 

Прокрутити вгору