10/06/2022  

Земле, радістю умийся, до нас прийшла зелена Трійця

Народознавчуа інформіна

10 червня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано народознавчу інформіну «Земле, радістю умийся, до нас прийшла зелена Трійця» (до Дня Святої Трійці).

Земле, радістю умийся, до нас прийшла зелена Трійця

 

День Святої Трійці, Зелені свята, П’ятидесятниця — це одне велике свято для християн. Вважається найважливішим з 12 календарних свят року і відзначається три дні. Воно є перехідним, починається через п’ятдесят днів після Великодня. Для християн східного обряду, у 2021 році, Зелені свята починаються 20 червня.

За християнськими віруваннями, вперше почали святкувати апостоли — учні Ісуса. У цей день, п’ятдесятий від Великодня, на них зійшов Святий Дух. Тож, щоб увіковічнити пам’ять про це диво — вони почали святкувати Трійці. Офіційним християнським святом цей день став у 381 році. Його затвердили в Константинополі на соборі всіх віруючих. А на території Київської Русі святкувати таку дату почали значно пізніше, аж через 300 років після прийняття християнства.

До того часу, Зелені свята були періодом завершення весняного календарного циклу й початком літнього. У цей час величали дерева та всю рослинність, закликали майбутній врожай. Саме цим можна пояснити традиції озеленення осель під час свят.

В рамках народознавчої інформіни представлені: література та інші матеріали, які містять інформацію про історію походження, звичаї, повір’я та прикмети Дня Святої Трійці, а також для перегляду за запитом читача відеоматеріал «Трійця, як символ поєднання трьох світів» та медіа презентація «Трійця або Зелені свята. Походження свята, традиції святкування, прикмети».

https://www.youtube.com/watch?v=mJV8dK2W5jc

https://www.youtube.com/watch?v=iyfJFtVQJK4

 

Прокрутити вгору