19/06/2024  

Земле, радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця

Народознавча виставка

19 червня 2024 року до Дня Святої Трійці в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується народознавча виставка «Земле, радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця» (до свята Зеленої Трійці).

Земле, радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця

 

Трійця – одне із дванадцяти головних православних церковних свят, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У народі день Трійці також ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею, так як воно відзначається у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч святкування припадає на неділю, 23 червня.

Згідно із Біблійним переданням в п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього на апостолів зійшов Святий Дух у вигляді благодатного вогню. Святі апостоли заговорили різними мовами світу, щоб проповідувати і нести слово Боже по всій землі.

У Зелену неділю в храмах відбуваються святкові богослужіння. Самі храми та оселі прикрашають гілочками зеленої липи.

Початок літа, розквіт природи, зіслання Святого Духа, який зійшов у ці дні на землю – ось найголовніше, щоб пам’ятати, шанувати і відзначати це світле свято кожному з нас! А народознавча виставка  «Земле, радістю умийся, до нас прийшла Зелена Трійця», яка містить народознавчу літературу з даної тематики, ознайомить вас з друкованими джерелами про історію та традиції святкування цього свята.

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору