06/04/2024  

Здоровий спосіб життя – шлях для всіх

Тематична полиця

6 квітня 2024 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлена тематична полиця «Здоровий спосіб життя – шлях для всіх» (до Всесвітнього дня здоров’я).

Здоровий спосіб життя – шлях для всіх

 

7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Вперше святкування Всесвітнього дня здоров’я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань.

Щороку для Всесвітнього дня здоров’я вибирається тема, що відображає якусь пріоритетну область суспільної охорони здоров’я.

Тема Всесвітнього дня здоров’я 2024 року – «Моє здоров’я – моє право».

Цьогорічна тема була обрана для того, щоб відстояти право кожної людини мати доступ до якісних медичних послуг, освіти та інформації, безпечної питної води, чистого повітря, повноцінного харчування, тощо.

Здоров’я кожної людини є унікальним і залежить від сукупності факторів, які взаємодіють у складний спосіб.

Наступні фактори є ключовими у визначенні стану здоров’я:

  1. Спосіб життя (дієта, фізична активність, режим сну, управління стресом і вживання психоактивних речовин). Вибір способу життя може становити приблизно 40-50 % внеску до загального стану здоров’я.
  2. Соціальні та економічні фактори (соціально-економічний статус, рівень освіти, доступ до охорони здоров’я, мереж соціальної підтримки, умови життя).
  3. Генетика (генетичні фактори забезпечують схильність до певних захворювань або станів з одного боку, але мають захисний ефект для іншої патології).
  4. Вплив навколишнього середовища (якість повітря та води, забруднення навколишнього середовища ). Ці аспекти можуть становити 5-10% внеску до стану здоров’я.
  5. Доступ до охорони здоров’я (доступ до якісних медичних послуг, профілактика оглядів, вакцинації та своєчасних медичних втручань може відіграти життєво важливу роль у підтримці та покращенні здоров’я ).

Бережіть себе та будьте здорові!

До уваги читачів представлені періодичні видання та інформація з мережі «Інтернет».

 

Прокрутити вгору