17/11/2023  

Запали вогник толерантності

Годину спілкування

17 листопада 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» для здобувачів освіти різних груп ЗП(ПТ)О «Богодухівський регіональний центр професійної освіти Харківської області» (Краснокутський аграрний ліцей) бібліотекарем читальної зали Євгенією Китченко за ініціативи вчителя біології Ольги Стеценко та бібліотекаря Тетяни Григоренко проведено годину спілкування «Запали вогник толерантності» (до Міжнародного дня толерантності).

Запали вогник толерантності

 

В рамках години спілкування бібліотекар розповіла про основні принципи толерантності в суспільстві, продемонструвала мультфільм «Про дружбу», провела квест «Шлях до толерантності» і тест «наскільки Ви толерантні», що закінчилося солодким чаюванням за спільним столом.

16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

Толерантність вимагає справедливості та неупередженості від законодавства, надання кожній людині рівних можливостей для розвитку, проте закони хоча і є потрібними, проте цього часто недостатньо для виховання толерантного суспільства. Найбільш ефективним методом, згідно з декларацією, є виховання толерантності в людях.

Коли виникає страх чи зневага до інших, з’являється дискримінація та нетерпимість. Також це можна назвати відсутністю толерантності.

Відмінності підкреслюють нашу унікальність, оскільки всі ми відрізняємося за рівнем доходів, захопленнями, зовнішністю, характером, політичними поглядами, уподобаннями в їжі або у виборі сексуальних партнерів. І це – нормально, це і є світ, у якому ми живемо, подобається нам це чи ні. Об’єднує нас причетність до єдиного суспільства, тому толерантність є необхідною рисою, яка допомагає таким різним людям мирно співіснувати.

Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Впевнена у своїх поглядах людина не боїться порівняння з іншими точками зору, не боїться конкуренції поглядів і не боїться, що чужий погляд на речі якимось чином негативно вплине на її реальність.

Простими словами, толерантність – це прийняття та повага до чужого вибору, особливостей, думок. Коли ви припускаєте, що інша людина може висловлюватись або проявляти себе як особистість вільно, без остраху бути засудженим. Вибір іншої людини (чи то віра, релігія, особисте життя) необхідно прийняти як даність, а будь-які розбіжності не засуджувати, але обговорювати шляхом цивілізованої розмови.

Не варто плутати толерантність із поступкою, поблажливістю, відмовою від своїх переконань, байдужістю. Це відкритість до світу та людей, усвідомлення різноманітності навколишнього світу та його унікальності. Толерантність є ознакою впевненості у собі та усвідомленні надійності власних морально-етично-громадянських позицій.

https://www.youtube.com/watch?v=eTxfjGioxbE

https://www.youtube.com/watch?v=CY_WgE-WRT0

 

 

 

Прокрутити вгору