26/08/2022  

За синє небо, за жовте колосся

Книжково-ілюстративна вітрина пам’яті

26 серпня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» оформлено книжково-ілюстративну вітрину пам’яті «За синє небо, за жовте колосся» (до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України).

За синє небо, за жовте колосся

 

Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть. Національна пам’ять українців зберігає спомини про подвиги та жертовність наших пращурів на цьому важкому, политому українською кров’ю шляху, що лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголошення незалежності України і створення власної самостійної держави.
Від 2014 року уособленням захисників України стали Герої Небесної Сотні, вірні присязі військові з анексованого Кримського півострова, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України. Українські воїни та добровольці зруйнували міф про непереможність російської армії. Звитяга українського вояцтва під час російсько-української війни дала країні нових героїв — чоловіків та жінок української армії і силових структур, що воюють на Сході.
День пам’яті захисників України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Він приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Символікою цього дня є квітка соняшника, адже у серпні 2014 року на полях саме із цією рослиною полягло багато українських воїнів.
24 серпня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження пам’ятного дня. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року.
В матеріалах вітрини пам’яті публіцистичні та художні твори, присвячені тим подіям і його видатним особистостям.

 

Прокрутити вгору