17/04/2024  

Визначні місця України

Відкритий перегляд літератури

17 квітня 2024 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлений відкритий перегляд літератури «Визначні місця України» (до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць).

Визначні місця України

 

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова: “Збережемо нашу історичну батьківщину”.

В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99. Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам’ятники та різні історичні визначні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

Книги, періодичні видання представлені на виставці, розповідають про визначні місця України – церкви, собори, замки і фортеці.

У кожного з них своя захоплива історія, яка нікого на залишить байдужим. Усі ці унікальні місця і споруди є своєрідною візитівкою нашої країни, її окрасою та гордістю!

 

Прокрутити вгору