17/05/2023  

Вишиванка цвіте над Україною

Тематична викладка

З нагоди Дня вишиванки 17 травня 2023 року В'язівською сільською бібліотекою-філією представлено тематичну викладку "Вишиванка цвіте над Україною".

Вишиванка цвіте над Україною

 

Щороку у третій четвер травня  відзначається Всесвітній день вишиванки. Це свято зародилось у 2006 р., як студентський флешмоб у Чернівецькому національному університеті. Ідею акції день вишиванки пропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк.  А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка її друга Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів.

З кожним роком кількість учасників акції більшала в рази.  З 2014 р. свято набуло  всесвітнього масштабу, у ньому почала брати участь українська діаспора США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму та розв’язану Кремлем агресію на Донбасі, а також прихильники України.

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій.

Пропонуємо ознайомитись з викладкою, на якій знайдете літературу про історію виникнення вишиванки, дослідження, значення символів в українській вишиванці, різноманітні техніки шиття, фото зі зразками вишивок різних регіонів, а також про те, як своїми руками створити справжній вишитий оберіг. Адже вишиванка це не лише національний одяг, але й оберіг, символ нашої самобутності, а в орнаменті  вишиванки можна побачити історію України, історію роду.

#разом до Перемоги_з_бібліотекою

#День_вишиванки

 

 

Прокрутити вгору