25/04/2024  

Ви чули як плаче спустошена Прип’ять…

Вітрина пам'яті

25 квітня 2024 року Олексіївська сільська бібліотека-філія оформила вітрину пам'яті "Ви чули як плаче спустошена Прип'ять..." (до Дня Чорнобильської трагедії).

Ви чули як плаче спустошена Прип'ять...

 

26 квітня 1986 року… Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

Вночі 26 квітня о 1:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Першими жертвами аварії стали 2 працівника станції, а остаточну кількість загиблих навряд чи коли-небудь буде названо.

Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими, близько 155 тис. кв. км територій було забруднено, з них 52 тис. кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору. Уряд СРСР, очевидно, намагався приховати цю трагедію від світу через нав’язливу ідею секретності. Та не вдалося.

Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип’ять досі вважається непридатною для життя. Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

Сьогодні на території Чорнобильської зони утворився природний заповідник, до якого люди майже не мають доступу. Там знайшли притулок безліч видів тварин та птахів, серед яких все частіше можна зустріти рідкісні види.
Сьогодні, з повномаштабним вторгненням росії до України, є дуже висока небезпека, що Чорнобиль повториться. Рашистські нелюди шантажують Україну і весь світ Запорізькою АЕС. Ми сьогодні, як ніколи, повинні пам’ятати та недопустити ще однієї катастрофи.

Безмежна вдячнісь нашим захисникам та всім , хто працює на перемогу!

Вітрина пам’яті вміщує фотоматеріали та книгу “Чорнобиль”Юрія Щербака. Юрій Щербак — відомий український епідеміолог і публіцист, а також політик — у минулому посол України в США й Канаді, радник президента України Леоніда Кучми в 1998—2000 роках. 1987 року Щербак випустив книгу “Чорнобиль”, яку задумував, як художнє осмислення аварії. Книга цінна тим, що описує погляд українських вчених на аварію, який відрізнявся від позиції російських фахівців.

#разомдоПеремоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору