05/05/2023  

Вшановуючи пам’ять співвітчизників…

Виставка-довідка

5 травня 2023 року, з нагоди Дня пам'яті та примирення, Колонтаївською сільською бібліотекою-філією була представлена тематична виставка-довідка "Вшановуючи пам'ять співвітчизників...", присвячена пам'яті жертв Другої світової війни.

Вшановуючи пам'ять співвітчизників...

 

8 травня, в День пам’яті та примирення ,Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

Відвідувачам бібліотеки було запропоновано переглянути не тільки літературу даної тематики, а й ознайомитися з історичною довідкою, де наводилися факти про внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, агресією, анексією. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорсткою в історії людства- загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції – в складі Червоної армії, й армій західних союзників, і підпільних рухів Опору – та зробили значний внесок у перемогу над нацизмом.

Українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати впродовж 1939-1945 років – українців та інших народів. Загинуло понад вісім мільйонів: близько 3 мільйонів  воїнів та 5 мільйонів цивільних.

На початку Другої світової війни український народ не мав незалежності держави та був розділений між кількома країнами. Обидві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), що однаково не рахувалися з ціною людського життя, використовували невирішене “українське питання” та прагнення українців до незалежності та суверенітету у власних цілях, а українські землі розглядали виключно як ресурс. Єдиним українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух – люди й організації, що боролися за незалежність від обох тоталітарних режимів.

Друга світова війна закінчилася зусиллям дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли Росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу для створення нової, більш справедливої світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.

 

Прокрутити вгору