11/10/2022  

Вони Вітчизну прославляли, їй серце й мужність віддали

Книжково-ілюстративна виставка

11 жовтня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» оформив книжково-ілюстративну виставку «Вони Вітчизну прославляли, їй серце й мужність віддали» (до Дня захисників і захисниць України).

Вони Вітчизну прославляли, їй серце й мужність віддали

 

14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято встановлене 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Саме цього дня ми віддаємо шану героям, які захищали і захищають українську незалежність. Особливо актуальним це свято стало за часів військового конфлікту, коли наші бійці щодня ризикують життямта віддають його за українців і свободу нашої України.
14 липня 2021 року Верховна рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України». Ця зміна сприяє гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.
На виставці представлені книги та ілюстративний матеріал про захисників України, які в той чи інший період її історії стояли на захисті її незалежності та територіальної цілісності.

 

Прокрутити вгору