25/11/2022  

Вогонь скорботи в серці навіки

Виставка-реквієм

25 листопада 2022 року Колонтаївською сільською бібліотекою-філією була організована виставка-реквієм «Вогонь скорботи в серці навіки» (до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій).

Вогонь скорботи в серці навіки

 

Щорічно національний пам’ятний день в Україні відзначають на четверту суботу литопада. Цього року в Україні День пам’яті жертв голодомору в Україні припадає на 26 листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і несуть свічі пам’яті до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам’яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, дипломати, релігійні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду. Масове винищення українських селян штучним голодом, було свідомим геноцидом сталінського режиму. Головною метою організації щтучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти тодішньої влади та забезпечення тотального контролю над українським народом.

Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору. За приблизними підрахунками статистика звітувала про 14 мільйонів людей. Глибокий слід, залишений Голодомором 1932-1933рр. в історії України, це одна із трагедій нашого народу в ХХ столітті.

На виставці були представлені книги, тема яких, посвята трагічним 1932-1933 рокам в Україні. Кожен письменник, дослідник чи науковець прагнув у своєму творі, відобразити весь трагізм тих років, опираючись на історичні факти, на свідчення очевидців того часу. Читачі мали змогу переглянути запропоновану літературу даної тематики та ознайомитися з новими надходженнями літератури присвяченим трагічним рокам.

 

Прокрутити вгору