19/06/2024  

Вогонь скорботи в серці навіки

Виставка-реквієм

19 червня 2024 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» оформлено виставку-реквієм «Вогонь скорботи в серці навіки» (до Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни).

Вогонь скорботи в серці навіки

 

На виставці представлено книги про події Другої світової війни, подробиці військових операцій, економіку країн-учасниць, логістику забезпечення армій, а також причини, перебіг і наслідки цієї війни для українського народу та визначено його роль і місце у боротьбі з нацизмом.

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Безповоротні втрати України в цій війні – 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи тих подій – уроки справжньої мужності та патріотизму і приклад для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії росії, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Тому цього дня, 22 червня, вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

 

Прокрутити вгору