14/10/2022  

Візерунки чарівної нитки

Виставка

В’язання гачком - є одним із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва. Багато красивих, корисних і необхідних у повсякденному житті речей можна виготовити або оздобити, вміючи в’язати. Для цього достатньо мати клубок пряжі і гачок. Це нескладне заняття дає змогу, за порівняно короткий час, виготовити вишукані та унікальні речі. В цьому переконує молода і дуже талановита сахновщинська майстриня Юлія Маловажна, яка люб’язно надала свої рукотворні вироби до головної публічної бібліотеки для демонстрації на виставці-продажі «Візерунки чарівної нитки». В додаток підготовлено тематичну поличку-перегляд журнальних матеріалів «Преса про рукоділля».

Візерунки чарівної нитки

 

Сьогодні існує величезна кількість різних видів рукоділля та невпинно з’являються нові. В такому різноманітті дуже легко розгубитися, адже є заняття на будь-який смак. Але традиційне рукоділля рідко забувається, воно є безсмертною класикою і набуває все більше нових прихильників, бо народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звичаїв, звідти ідуть витоки творчості. Традиційне художнє ремесло стало основою сучасного народного мистецтва, пов’язаного з виготовленням речей, практично необхідних, зручних у користуванні й ошатних за формою та оздобленням. Тож із далекого минулого прийшло до нас і рукоділля – рук діло – шиття, плетіння, в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво. І виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а й творити її власними руками.

В експозиції обдарованої сахновщанки – дивовижні предмети оздоблення житла: серветки, прихватки та підставки під гарячий посуд, скатертини. Цікавими і своєрідними є дитячі іграшки, в’язані гачком із яскравої чи пухнастої пряжі. Є в наявності в’язані капці та шкарпетки. Тож запрошуємо відвідати зазначену виставку, насолодитися атмосферою витонченого домашнього рукоремесла, придбати щось, що припало до вподоби. Виставка триватиме два місяці, але не зволікайте. Просто відчиніть двері бібліотеки – не пожалкуєте!

Телефон для довідок: 067-077-47-53, 3-11-69.

 

Прокрутити вгору