21/02/2023  

Віки творилась українська мова

Літературна година

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови Рідна мова – то неоціненне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції. У рідному слові народ усвідомлює себе, як творчу силу. Мова – могутній засіб передачі історичного, культурного, морального, естетичного, побутового досвіду народу. 21 лютого 2023 року В’язівською сільською бібліотекою-філією була проведена літературна година «Віки творилась українська мова».

Віки творилась українська мова

 

Учасники заходу зачитали вірші про мову, її мелодійність та неповторну красу. Доповнила захід книжкова виставка «З рідними словами міцніє держава»

Розділ 1 “Пам’ятки української мови» презентує документи з актуальних питань розвитку та функціонування української мови, як державної.

Цікавим додатком тут виступає невичерпне джерело наснаги, приклад живої народної мови у всі часи в Україні – усна народна творчість. Найкращі приклади побутової та філософської мудрості ми плекаємо з народних дум, пісень, приказок та прислів’я

Розділ 2 «З Україною в серці» знайомить з творчістю Сосюри, Малишка та інших авторів, що оспівують рідну Україну.

Третій розділ виставки, який має назву «Наші поети-земляки», знайомить з мовними перлинами нашого Краснокутського краю. Плеяда авторів подарує вам нові емоції та задоволення.

Для кожного з нас є важливим вміти правильно висловити свої почуття, позицію та думки, тому знання мови – це необхідність.

Ці всі видання розраховані на тих, хто прагне поглибити знання з рідної мови.

Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова.

Віками український народ творив це багатство, збираючи в скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини думки, почуття, фантазії.

І хоч українська мова, як і наш народ, пройшла тернистий шлях історії, вона живе і розвивається, є одним з головних чинників побудови незалежної держави.

 

Прокрутити вгору