05/05/2023  

Війна відгриміла, а пам’ять жива

Екскурс в історію

5 травня 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано онлайн екскурс в історію «Війна відгриміла, а пам’ять жива» (до Дня пам’яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні).

Війна відгриміла, а пам’ять жива

 

В рамках екскурсу підготовлені інформаційні матеріали і відеоматеріали «Друга світова війна: як ми пам’ятаємо», «Україна у Другій світовій війні. Пишемо історію» та «Україна у Другій світовій війні. Ціна перемоги», які надають читачеві інформацію про події Другої світової війни.

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.

8 травня 2023 року, в День пам’яті та примирення, Україна шанувала пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл.

Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому ми добре знаємо ціну війни.

https://www.youtube.com/watch?v=ghkpu5DnKTU

https://www.youtube.com/watch?v=eqVNUF-Pg9s

https://www.youtube.com/watch?v=xHGI6IwrC-o&t=171s

 

Прокрутити вгору