Це експозиція часткових надбань тих, для кого вишивка стала рідною, улюбленою справою всього життя. Хтось з них ще з дитинства перейняв, успадкував від старших тонкощі майстерності, хтось вже в зрілому віці відчув потребу у творчості, художньому ремеслі. Але поєднує їх одне бажання – жити і творити за законами краси.
Перша рукодільниця – Ларка Вікторія Олександрівна представила роботи, вишиті дрібним хрестиком в європейському стилі. Пастельні, ніжні, помірні тони кольорів ниток створюють відчуття максимальної правдивості зображеного на картині. Важко навіть здогадатись, що рукотвір вишитий. В цьому полягає дивовижна майстерність вправного автора. Відвідувачі в захваті від презентованих робіт – натюрморту «Натхнення скрипаля», картини «Закохані», панно «Чайний набір», «Ельф», «Гном», «Друзі» (котик з каченям). Всі вишивки несуть позитив, гарний настрій, тішать душу. Варто наголосити, що виробам Вікторії Олександрівни властиві вишуканість, довершеність, технічна досконалість, елітність вигляду (декоровані і оформлені в розкішних рамах).
Друга вишивальниця – Устименко Римма Іванівна, вирішила повернутися до споконвічних джерел, до традиційної народної вишивки. Враховуючи потяг сучасників до старовини, таким чином наша майстриня відроджує, дає нове життя призабутим технікам вишивки, зокрема гладі, яка колись була дуже поширена на Слобожанській Полтавщині, куди входила і наша Сахновщина. У доробку майстрині – вишиті хрестиком картини: «Рання весна», «Ведмедики в лісі», «Першокласниця», «Побажання українцям», виготовлене технікою гладі панно «Букет польових квітів».
Виставка свідчить: не рідшають ряди умільців. Буяє кольорами талановита Сахновщина. Тож дай, Боже, сил і здоров’я майстрам, котрі продовжують материнське ремесло! Чиї умілі руки і добре серце не дають занепасти українській вишивці, славній на весь світ.
Ласкаво просимо на виставку!