20/01/2023  

Велич України в Соборності

Віртуальна виставка

20 січня 2023 року Мурафською сільською бібліотекою-філією оформлено віртуальну виставку «Велич України в Соборності» до Дня Соборності України.

Велич України в Соборності

 

22 січня, в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається  щороку у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української  Народної  Республіки, що відбулося у 1919 році.
Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила  директорія  УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
«Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України –  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», – так було написано в Акті злуки.
Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

 

Прокрутити вгору