На перегляді представлена література художнього та мовознавчого характеру, яка висвітлює дану тематику
Це свято встановлене з ініціативи Міжнародної ради дитячої книги. Починаючи з 1969 року це свято відзначається щорічно.
Саме цього дня народився славетний дитячий казкар – Ганс Крістіан Андерсен. Його казки знають і пам’ятають майже всі на світі. Це улюблені казки дітей: “Кресало”, Гидке каченя”, Дикі лебеді”, “Снігова королева” та інші.
Недарма саме в день його народження відбувається урочиста церемонія нагородження найкращих дитячих письменників та художників премією, яка носить його ім’я. Серед нагороджених є і українські письменники В Нестайко та Б.Чалий. Як можна вирости і не знати казок братів Грімм, Ш.Перро, О.Іваненко та інших відомих письменників?
Дитяча література з’явилася порівняно недавно. До середини 18 ст. діти читали приблизно те саме, що і їх батьки. Перші книжки для дітей були написані у 17 ст. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ. Книга, яка створена саме для дітей має великий вплив на формування її характеру та становлення, як людини.
В.Сухомлинський, український педагог, писав: “Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе”. Книга – це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас усе життя. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо.
Мабуть, найкращий спосіб відсвяткувати Міжнародний день дитячої книги – це придбати дитині її улюблену казку або іншу нову цікаву книгу та почитати разом з нею.