08/05/2024  

Українські письменники про Другу світову війну

Виставка-диспут

8 травня 2024 року Рябоконівською сільською бібліотекою-філією оформлено виставку-диспут «Українські письменники про Другу світову війну» (до Дня пам`яті та примирення).

Українські письменники про Другу світову війну

 

Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої, це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) – і в складі Червоної армії, й армій західних союзників, і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів: близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних. Тому ми добре знаємо ціну війни. Пам’ять про ці трагічні події, про мільйони загиблих, навіки збережеться в серцях багатьох поколінь українців.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська Росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність. Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця.

На виставці представлені матеріали історичного походження, художні твори трагічних подій Другої світової війни.

 

Прокрутити вгору