27 жовтня Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. Традиційно відзначали 9 листопада у день пам`яті преподобного Нестора Літописця, який увійшов в історію як упорядник твору «Повість минулих літ», найвищого творіння світової писемності.
Минулого року свято перенесли, і тепер День української писемності та мови Україна відзначає у нову дату. Таке перенесення пов’язане з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар – згідно з ним дати свят, які не переходять, змістилися на 13 днів раніше зокрема й день пам`яті Нестора Літописця.
Мова – це душа нації, її генетичний код, це основа для єдності держави і духовна гарантія її майбутнього.Без знання рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною свого народу, його історії і культури. Всебічна підтримка рідної мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України.
Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.
Традиційно, на виставці представлені посібники з української мови, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови. Виставка містить книги, які розповідають нам про українську мову, про сучасну літературну мову, словники, збірки віршів великих українських поетів.