24/08/2022  

Україно, моя Україно, ти для мене струна золота

День інформації

23 серпня 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн організовано день інформації «Україно, моя Україно, ти для мене струна золота» (до Дня Незалежності України).

Україно, моя Україно, ти для мене струна золота

 

Тридцять один рік тому – 24 серпня 1991 року – на позачерговій сесії Верховної ради нардепи ухвалили Акт проголошення незалежності України та винесли це питання на всеукраїнський референдум. Це доленосне рішення стало початком нового етапу в сучасній українській історії. Історія України – це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія – це крок до мрії.

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Вперше День незалежності України був відзначений у 1991 році, але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яка дістала назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року. Осягнути значущість цієї події без знання історії та політичних процесів – складно, але можливо.

З метою подолання поширених в суспільстві перекручень історичних подій, фальсифікацій та міфів, нав’язаних радянською історіографією, а також глибокого переосмислення і всебічного об’єктивного висвітлення інформації про відновлення української державності та становлення незалежності, в рамках дня інформації онлайн організовано книжково-ілюстративну виставку «Україна суверенна – від витоків до сьогодення», а також підготовлені рекомендаційний тематичний список літератури «Україна: шлях Незалежності» та інформаційне повідомлення «30 подій, що сформували і зміцнили незалежність України».

 

Прокрутити вгору