28/01/2022  

Україна – забута історія

До Дня пам'яті героїв Крут

Напередодні відзначення в Україні Дня пам'яті героїв Крут бібліотеки КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» провели низку тематичних заходів.

Україна – забута історія

 

В Білоколодязькій селищній філії для юнацтва пройшов пізнавальний кінозал «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. До перегляду документального фільму «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія» долучилась відвідувачі бібліотеки. Після перегляду фільму всі присутні дійшли до висновку: не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Рубіжненська, Лосівська, Пільнянська,Симинівська, Котівська, Юрченківська сільські бібліотеки провели патріотичні години “Пам’ятай про Крути”, під час яких до уваги учнівської молоді було підготовлено матеріали з періодики про подвиг героїв Крут. Під час заходів увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України, проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

У Волохівській, Новоолександрівській, Графській, Лиманській сільських бібліотеках для користувачів організовано бесіди-огляди “Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного”.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

 

Прокрутити вгору