24/01/2022  

Україна – наш спільний дім

Історичний екскурс

21 січня 2022 року Любівською сільською бібліотекою-філією для учнів 8 класу Колонтаївського ліцею було проведено історичний екскурс "Україна Соборна" (до Дня Соборності України).

Україна – наш спільний дім

 

Бібліотекар розповіла про історичні події, які відбулися більш ніж 100 років тому, але святковим днем календаря вони стали тільки від недавна. Лише за умов державо-творчих процесів в Україні цей день набув своєї чинності. Так трапилось, що протягом багатьох століть історичного розвитку Україна не мала власної державності і єдиної території. Українські землі належали багатьом державам, найбільше – Росії, Литві, Угорщині та іншим.
У березні 1917 року у Наддніпрянській Україні розпочалася національна революція. Було обрано Центральну Раду, першого президента М.Грушевського, проголошено створення Української Народної Республіки (УНР), а 4 Універсалом від 22 січня 1918 року було проголошено незалежність України. Подібні процеси відбулися в Галичині. 09 листопада 1918 року було проголошено Західно-Українську народну республіку (ЗУНР) і створено перший уряд – державний Секретаріат на чолі з Костем Левицьким. А вже з 01 грудня 1918 р. у Фастові було підписано угоду про об’єднання ЗУНР і УНР.
4 січня 1919 року у Станіславі Рада схвалила закон про злуку двох українських держав, а 22 січня 1919 р. у Києві на площі Святої Софії відбулося урочисте проголошення злуки УНР і ЗУНР.
Наприкінці заходу діти ознайомилися з відкритим переглядом літератури “Україна – наш спільний дім”.

 

Прокрутити вгору