14/11/2022  

Україна – країна гідності і свободи

Виставка-колаж

Наближається День Гідності та Свободи. Ми просто не маємо права промовчати, ми повинні згадувати ці кровопролитні сторінки нашої історії. Ми повинні робити все для того, щоб зберегти і донести нащадкам, якою високою ціною виборювалась наша Незалежність… Саме цю мету переслідували бібліотечні працівники головної громадської книгозбірні селища Сахновщина, організовуючи 14.11.2022 р. виставку-колаж «Україна – країна гідності і свободи».

Україна – країна гідності і свободи

 

На цій виставці подано матеріали з подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013-лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її очевидців, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Література, видана і фактично авторизована  не просто учасниками Руху спротиву, а й експертами, громадськими діячами, істориками надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку протестуючих і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автори представлених книг роблять висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою. В матеріалах є й підсумки, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

Презентовані книги як суспільно-політичні, історико-документальні, публіцистичні, так і художнього напрямку. Бо публічна бібліотека має в наявності й художню спадщину відомих українських письменників за цією животрепетною темою.

 

Прокрутити вгору