18/05/2023  

У рідному краю цвітуть вишиванки

До Всесвітнього дня вишиванки

Серед різноманітних видів мистецтва особливе місце займають вишивки. Вони тісно пов’язані з буденним і святковим побутом наших предків. Звичні, традиційні прикраси української хати, предмети одягу, прикладного вжитку, тематично оновлюючись, у наш час набули нового змісту. В Україні загалом, і в нашій громаді, зокрема, проживає чимало майстрів вишивки,котрі зберігають традиції попередників і поповнюють творчу скарбницю все новими зразками. Костянтинівська сільська бібліотека-філія до Всесвітнього дня вишиванки провела чудове свято «У рідному краю цвітуть вишиванки».

У рідному краю цвітуть вишиванки

 

В рамках  заходу – виставка традиційної вишивки «Цінуймо українські традиції», яка демонструє досконалі зразки вишивального мистецтва: рушники, підзори, доріжки, серветки… Завідуюча бібліотекою Марія Гнатенко  представила для публічного огляду роботи місцевих вишивальниць, які користувалися успіхом і на виставках в селі, і в районі, і в області.

Також спільно з Костянтинівським сільським клубом-філією організовано флешмоб «Вишиванку одягаємо – Україну прославляємо!», де мешканці села виступили в ролі моделей, що популяризують сучасну вишиту жіночу сорочку. Щороку свято вишиванки набирає більше обертів, зростає кількість охочих одягти національне вбрання. Бо воно милує око, радує людей, піднімає український дух.

 

Прокрутити вгору