На виставці представлені книги та ілюстрований матеріал про історію становлення нашої держави і її національних символів, а кольорова гамма їх відповідає кольорам нашого прапору.
Україна є молодою державою, яка здобула незалежність зовсім недавно, але попри це, українська історія наповнена безліччю подій, які зробили державу такою, яка вона сьогодні є – непохитною, вільною та демократичною. Як більшість країн світу, Україна має кілька національних символів – гімн, герб та прапор.
Прапор України у сьогоднішньому вигляді було затверджено у 1992 році Верховною радою. Однак його історія розпочалася ще під час революції 1848-1849 рр., коли Головна Російська Рада у Львові (перша українська політична організація у Галичині) прийняла жовто-синє поєднання кольорів прапора. Ці кольори досить швидко поширилися на українських землях. Вже через 11 років Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор Української Народної Республіки, який був жовто-блакитним (жовтий – зверху, блакитний – знизу). Його значення було таким:
– жовтий, золотий – символізував Творця, Бога-отця та взагалі – Вищу Духовність;
– синій – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони не зловживатимуть.
Але у такому вигляді прапор проіснував недовго і в період правління Гетьманату Павла Скоропадського його знову змінили на синьо-жовтий. Після приходу радянської влади український прапор було повністю змінено, а історичні жовто-сині кольори не поширювалися аж до проголошення незалежності України у 1991 році, після чого у 1992 році було затверджено синьо-жовтий державний прапор України. Кольори, які зображені на українській символіці, розшифрувати дуже просто, але їхнє позначення має глибокий зміст. Синій колір символізує чисте небо, а жовтий – пшеничні поля, що говорить про плідність та багатство української землі.
Український прапор сьогодні має нову історію, що символізує свободу та мир. Але символи чистого неба – без ракет та безпілотників, а також родючої землі – без мін та вибухівок, обов’язково повернуться до нас після спільної перемоги над агресором.