07/02/2022  

Твори добро – подаруй бібліотеці книгу

В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. І щоб нащадки славних українців не забували про ці жахливі події бібліотеки Вовчанщини постійно організовують книжкові виставки.

Твори добро – подаруй бібліотеці книгу

 

Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його частково мали об’єктивний характер – посуха 1921 року, економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Але найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України.

Національний музей Голодомору-геноциду в місті Києві подарував нашим бібліотекам партію книг для висвітлення цих сторінок історії України.

Ми щиро дякуємо працівникам Національного музею за підтримку бібліотек в оновленні книжкового фонду.

 

Прокрутити вгору