07/02/2022  

Творець українського байкарства

Виставка-портрет

2 лютого 2022 року Мурафською сільською бібліотекою-філією оформлено виставку-портрет «Творець українського байкарства» (до 210-річчя від дня народження Є.Гребінки).

Творець українського байкарства

 

2 лютого виповнилося 210 рокiв з дня народження Євгена Павловича Гребiнки. Ця людина прожила усього 36 рокiв, але зумiла зробити чимало. За 15 рокiв лiтературної дiяльностi вiн надрукував понад 50 повiстей, романiв, оповiдань, байок. До слова, писав Є.П. Гребiнка українською i росiйською мовами. Був талановитим перекладачем. А ще, допомiг викупити з крiпацтва Тараса Григоровича Шевченка. Заснував у Петербурзi альманах “Ластiвка”, в якому друкували свої твори молодi письменники, вихiдцi з України. За рiк до смертi, власним коштом вiдкрив парафiяльну школу для селянських дiтей у селi Рудцi Лубенського повiту.

Але в людськiй пам’ятi залишиться Євген Гребiнка, як талановитий байкар. Бо про те , що вiн є автором слiв такої вiдомої пiснi “Нi, мамо, не можна нелюба любить”, знають не всi, як i те, що знаменитий циганський романс “Очи черные”, текст якого перекладено практично на всi основнi мови свiту написав … теж Євген Гребiнка.

На виставцi представленi твори Євгена Гребiнки, виданi в рiзний час рiзними видавництвами України.

 

Прокрутити вгору