День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги – державне свято в Україні, яке офіційно відзначають 9 травня, розпочинаючи з 2016-го року. Це свято ухвалено 9 квітня 2015 року Верховною Радою України – «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ відзначення пам’ятних днів Другої світової війни.
Друга світова війна болем відзивається й понині в серці кожного громадянина України. Адже територією України війна прокотилася двічі – від Берліну – до Берліну. На фронтах війни загинули майже 3 мільйони українців, бо на війну з України пішло 7 мільйонів чоловіків та 100 тисяч жінок. 2,5 млн. українців відзначено державними орденами та медалями, хто посмертно, а хто за свого життя. 2069 синів і дочок України стали Героями, а майже кожний третій українець від загальної кількості їх мав це звання двічі. Тому й стоять обеліски воїнам тієї війни майже в кожному місті та селі. На них викарбовані світлі імена загиблих захисників для довгої пам’яті прийдешнім поколінням українців.
Біль війни спонукав тих, хто залишився живим, писати спогади про ті пекельні жахіття, про героїчні воєнні будні на багатьох фронтах ІІ світової війни. Видано чимало книг за цією тематикою від тих, хто пройшов пекло війни та повернувся в повоєнний час, вчився та працював. Пам’ять про другу світову війну не потьмяніє і не згасне, допоки будуть живими Ветерани – свідки тих буремних років, книги, фото та фільми про болі та тривоги їх фронтових доріг.
Мурафська сільська бібліотека-філія підготувала патріотичну виставку, на якій представлені навчальні посібники, енциклопедії, документи та матеріали, присвячені трагічним подіям Другої світової війни, спогадам безпосередніх учасників бойових дій.
#разомдоПеремоги_з_бібліотекою