30/03/2023  

Цілющі рецепти народної медицини

Огляд літератури

30 березня 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» онлайн організовано бібліографічний огляд літератури «Цілющі рецепти народної медицини» (згідно обласного плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення).

Цілющі рецепти народної медицини

 

В рамках бібліографічного огляду представлені найцікавіші видання з народної медицини, методи і засоби профілактики та лікування різних хвороб з урахуванням вікових та інших особливостей організму людини.

Однією з найцікавіших ділянок народних знань є народна медицина, під якою розуміють комплекс рецептів і прийомів лікування, що склався в певному регіоні і передається від покоління до покоління. Потреби фізичного виживання людини, різноманітні хвороби, що виникали в процесі господарсько- виробничої діяльності та внаслідок несприятливих кліматичних умов, спонукали людину шукати порятунку серед оточуючої природи, виробляти певні навики самолікування, залучаючи місцеві можливості і засоби. Багато набутків народної медицини забулося і загубилося у віках, проте чимало раціональних медичних знань і навиків закріплювалися усно та письмово.

Народна медицина – важлива складова етнокультури народу. На основі найдавніших знань багатьох поколінь і народного досвіду виробилися методи діагностики та профілактики захворювань, своєрідне розуміння причин їх появи, різноманітні способи лікування засобами рослинного, тваринного, мінерального походження. Окреме місце у народній медицині належить лікуванню словом. Але все це сприяє покращенню та зміцненню здоров’я людини.

 

Прокрутити вгору