02/06/2023  

Трійця літо привела

Народознавча мозаїка

Сахновщинською публічною бібліотекою 02.06.2023 р. підготовлено народознавчу мозаїку «Зелені свята на порозі літа», презентовано етнопокуть «Трійця літо привела».

Трійця літо привела

 

На п’ятдесятий день після Воскресіння, як вважають християни, було створено Церкву Христову. Її об’єднав дух, що злинув з неба. Тоді остаточно проявилися три божественні суті християнської віри: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух. Свою історію сьогоднішнє свято веде від старозавітного празника П’ятидесятниці.

Українці на Трійцю прикрашають храми й оселі зіллям, квітами і гілками з листям. До речі, ця традиція – «клечання» – культивувала на українських теренах задовго до прийняття християнства. На Зелені Свята давні пращури  оздоблювали оселю материнкою, чебрецем, м’ятою, любистком, гілками берези, ясена, клена і липи. Із прийняттям християнства природна радість від молодого буяння літа отримала духовний сенс: зелена барва листя й трави стала символом Святого Духа, що все оживлює і оновлює своєю силою.

На фольклорному дійстві в бібліотеці представлено кухню наших предків на Трійцю, де головною обрядовою стравою була яєчня – суть плодороду, життя, сонячного світла. На святковому столі були й інші традиційні наїдки: домашній спечений хліб, смажені карасі, щавлевий борщ, зелена цибуля, кріп, узвар зі свіжих ранніх ягід… Згодом на свіжому повітрі обрядовою їжею пригостили й користувачів книгарні.

Суспільство стає правдиве тільки тоді, коли відкривається для кожного і служить людині. Тож нехай свято Трійці надихає всіх Вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує сімейний затишок і благополуччя. Божої ласки кожній родині. Миру і добра Україні!

 

Прокрутити вгору