На п’ятдесятий день після Воскресіння, як вважають християни, було створено Церкву Христову. Її об’єднав дух, що злинув з неба. Тоді остаточно проявилися три божественні суті християнської віри: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух. Свою історію сьогоднішнє свято веде від старозавітного празника П’ятидесятниці.
Українці на Трійцю прикрашають храми й оселі зіллям, квітами і гілками з листям. До речі, ця традиція – «клечання» – культивувала на українських теренах задовго до прийняття християнства. На Зелені Свята давні пращури оздоблювали оселю материнкою, чебрецем, м’ятою, любистком, гілками берези, ясена, клена і липи. Із прийняттям християнства природна радість від молодого буяння літа отримала духовний сенс: зелена барва листя й трави стала символом Святого Духа, що все оживлює і оновлює своєю силою.
На фольклорному дійстві в бібліотеці представлено кухню наших предків на Трійцю, де головною обрядовою стравою була яєчня – суть плодороду, життя, сонячного світла. На святковому столі були й інші традиційні наїдки: домашній спечений хліб, смажені карасі, щавлевий борщ, зелена цибуля, кріп, узвар зі свіжих ранніх ягід… Згодом на свіжому повітрі обрядовою їжею пригостили й користувачів книгарні.
Суспільство стає правдиве тільки тоді, коли відкривається для кожного і служить людині. Тож нехай свято Трійці надихає всіх Вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує сімейний затишок і благополуччя. Божої ласки кожній родині. Миру і добра Україні!