В рамках перегляду підготовлені інформаційні відеоматеріали «Космічний простір. Що таке космос. Фізичні властивості космосу та історія відкриття», «15 фактів про космос» та «Україна і Космос. Український космос. Ракети і Місячна база», які містять цікаву пізнавальну інформацію про загадковий світ космосу.
Космос здавна вабив людину, притягував погляд, розбурхував уяву вчених. Люди давно хотіли дізнатися, що ж криється за межами нашої планети.
12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені і, за наявності наполегливої праці та терпіння, ми можемо здолати будь-які перешкоди.
Україна і космос — нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети – носія «Протон»). Ракетна техніка взагалі пішла із просторів України: перші у світі бойові ракети (після китайських дослідів) створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував в армії першу ракетну роту. А з іменами Янгеля і Уткіна (генеральних конструкторів КБ «Південне» у Дніпропетровську, пов’язане створення серії балістичних ракет, включаючи «Сатану» і «Скальпель»). Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос теж був українець — Микола Кибальчич. Сергій Корольов, той самий, чия ракета 12 квітня 1961 року вивела у космос першу людину планети, теж був українцем.
Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля. За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг.
https://www.youtube.com/watch?v=orbRQbTsbQY
https://www.youtube.com/watch?v=AfUTnud2Ojs&t=105s
https://www.youtube.com/watch?v=pvKS9O8oZ4A