22/01/2022  

Сила великої злуки

До Дня Соборності України

22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. З нагоди цієї важливої історичної дати у бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека проходять пізнавальні заходи з метою відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів зацікавленості до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.

Сила великої злуки

 

20 січня 2022 року для користувачів в Вовчанській публічній  бібліотеці було проведено  день інформації «Сила великої злуки», на якому працівники бібліотеки  розповіли запрошеним про історію свята. Також було розгорнуто книжкову виставку, що привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

В Білоколодязькій селищній бібліотеці-філії до Дня Соборності України пройшов для дітей історичний хроноскоп. Присутні читачі дізналися про історичне значення Дня Соборності України, здійснили віртуальну подорож містами України, прослухали вірші відомих поетів Л.Костенко, В.Чуркіної, О.Тарасової та інших, прийняли участь у грі «Моя Україна…».

Графська сільська бібліотека організувала історичне дос’є «В єднанні сила і міць держави». Завідувачка О.Шепеленко розповіла читачам про те,  що означає саме поняття “соборність”, про ідею соборності, яку плекали ще за часів Київської Русі, в період козацтва та протягом подальших століть і аж до сьогодення.

В Землянській, Лосівській, Лиманівській, Рубіжненській, Волохівській сільських бібліотеках-філіях відбулася година історичної правди «Задзвеніли срібні дзвони України». Бібліотекарі розповіли присутнім про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Старицька , Новоолександрівська, Лосівська, Бугаївська сільські бібліотеки- філії познайомили читачів з книжковою виставкою «Моя держава – Україна», на якій була представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до Соборності.

Представлені до уваги відвідувачів заходи допомогли не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяли піднесенню їх національної свідомості.

 

 

Прокрутити вгору