07/02/2022  

Світова велич Чарльза Діккенса

Ювілейна виставка

В Ізюмській центральній міській бібліотеці у відділі абонементу до уваги читачів експонується ювілейна виставка «Світова велич Чарльза Діккенса», на якій представлені біографічні нариси про життя видатного майстра слова, найвідоміші твори, ілюстрації, фотоматеріали.

Світова велич Чарльза Діккенса

 

7 лютого 2022 р. виповнюється 210 років від дня народження видатного англійського романіста – Чарльза Діккенса. Його перу належать відомі з дитинства «Пригоди Олівера Твіста», він вигадав скнару Скруджа в «Різдвяній пісні», написав «Великі надії», «Повість про два міста», про «Девіда Коперфільда»…

Чарльз Діккенс – один із найпопулярніших романістів вікторіанської епохи, відомий політичний агітатор. Деякі критики називали письменника майстром прози та хвалили за численних унікальних персонажів і яскраве зображення суспільства, інші ж звинувачували його в надмірній сентиментальності, незвичайних подіях та гротескних образах.

Але Діккенс не тільки відображав існуючу дійсність у своїх творах, порушив проблеми, які хвилювали суспільство, він намагався їх розв’язати. Його активна літературна та громадська діяльність сприяла великим змінам – ліквідація боргових тюрем, реформам в галузях освіти  та судочинства, збільшенню кількості благодійних організацій і відродженню меценацтва.

Саме Діккенса англійці називають одним з трьох людей, які придумали справжнє англійське Різдво ( перший – принц Альберт, який ввів у моду новорічні ялинки, звичні в його рідній Німеччині, Генрі Коул, що надрукував перші різдвяні листівки, і Чарльз Діккенс, який з 1843 року став писати різдвяні оповідання).

 

Прокрутити вгору