Як всі пори року, зима має свою привабливість та красу. Найбільше її очікують діти, особливо настання кола зимових свят, які розпочинаються в грудні, а закінчуються в січні. Перше велике свято – день Святого Чудотворця Миколая. Він ще зветься Миколою Добрим, так як є заступником людей. За свою чудотворність має два свята на рік, його вшановують
взимку та навесні. Святий Миколай став прообразом Санта Клауса та Діда Мороза. В різних країнах його називають по-різному. Головною традицією в Україні є звичай обдаровувати дітей у ніч на Миколая. Миколай Святий – опікун молодят та дітей.
Традиційно в Миколая є помічник – ангел, який розкладає подарунки слухняним дітям, а за ним крадеться Антипко (чортик), який неслухам розносить різочки. Зазвичай перед святом діти пишуть Миколаю листи.
Після Миколаївських свят люди готуються до Різдвяних свят.
В нашій бібліотеці була проведена година духовності для читачів-дітей. В ході масового заходу діти мали змогу почути розповідь про життєвий шлях святого Миколая і також про зимові свята. Напередодні діти активно готувалися до зустрічі в бібліотеці – малювали малюнки на тему зимових свят для виставки “Сніжна заметіль”. Свої роботи представили Литвиненко Анна, Пахуча Вероніка, Зіненко Поліна, Омеляненко Максим, Савченко Данило.
Діти переглянули книги зимової тематики на виставці-феєрії “Від Миколая до Різдва творімо добрії діла”, де були представлені нові книги “Миколай, ти до нас завітай”, “Велика книга зимових історій”, Н.Чуб “Дарунки Святого Миколая”, та ознайомилися з новими надходженнями дитячої літератури художнього і природознавчого направлення.
За активність в житті бібліотеки та участь у різноманітних конкурсах від Краснокутської публічної бібліотеки дітям були вручені солодкі подарунки. Це і стало родзинкою свята. Діти (ВПО), які не мали змоги бути присутніми на заході (Голубнича Віолетта, Стахевич Андрій), теж одержали подарунки.