15/04/2023  

Святковий Великдень – радість кожного серця

Викладка літератури

Одним із найурочистіших для кожного християнина є Свято Великодня, яке приносить багато радості та душевної теплоти. Це дійсно Великий День, який прославляє Ісуса Христа. З нагоди цього дня, 15 квітня 2023 року, в Основ'янській сільській бібліотеці-філіі була представлена викладка літератури "Святковий Великдень - радість кожного серця".

Святковий Великдень - радість кожного серця

 

На викладці була представлена література, яка висвітлює дану тематику та періодичні видання, які зацікавлять кожну господиню, яка любить готувати. У журналах подано багато святкових страв  та напоїв до Свята Великодня.

Були  представлені паски активних читачів бібліотеки Н. Хлівняк та М. Лисенко, які поділилися рецептами своїх пасочок. Дякуємо їм.

Свято  Великодня має свої традиції, які встановлювалися протягом багатьох поколінь.

Готуватися до цього свята починають із Чистого четверга. Господині прибирають в хаті та у дворі. Вважається, якщо в Чистий четвер не прибрати, то чвари та непорозуміння у родині будуть цілий рік. Цього ж дня вся родина купається, змиваючи всі хвороби та негаразди. Далі йде Страсна п’ятниця. В цей день працювати не можна.

В суботу господині печуть паски, красять яйця, які вважаються символом життя, готують різні страви до святкового столу.

Вночі всі йдуть до церкви на богослужіння. Під час служби святять паски, яйця, наїдки та напої.

Із церкви вся сім’я повертається додому і сідає за святковий стіл. У цей день закінчується піст.

На Великдень всі вітаються “Христос Воскрес”, і відповідають “Воістину Воскрес”.

Великдень – велике та світле свято, це зустрічі в родинному колі, серед друзів. Нехай це величне свято наповнить  ваші серця світлими почуттями надії та любові, дарує щастя та добро.

#Разом до Перемоги….. з бібліотекою#

 

 

Прокрутити вгору