02/06/2023  

Свята Трійця єднає, надихає, береже

Тематична виставка

2 червня 2023 року Мурафською сільською бібліотекою-філією експонується тематична виставка «Свята Трійця єднає, надихає, береже» (до Дня Святої Трійці).

Свята Трійця єднає, надихає, береже

 

4  червня цього року християни східного обряду відзначають День Святої Трійці – одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. Його ще називають П’ятидесятницею, тому що за біблійним переказом саме на 50-й день від Воскресіння Господа Ісуса Христа на його учнів-апостолів зійшов Дух Святий, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити, переповідаючи людям вчення Божого Сина.

На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається початком народження православної церкви. У народі П’ятидесятницю називають «зеленим», літнім святом. За давньою традицією в цей день прийнято прикрашати храми і людські оселі гілками з дерев, запашними луговими травами та квітами.

З нагоди великого релігійного та народного свята, 2 червня в Мурафській сільській бібліотеці-філії представлено тематичну виставку «Свята Трійця єднає, надихає, береже».  Основна мета виставки – шанобливе ставлення до духовної, релігійної та культурної спадщини українського народу.

На виставці представлено різні літературні жанри, що ознайомлюють читачів з історією, традиціями та звичаями святкувань Трійці. Духмяне різнотрав’я, гілочки дерев та гарні квіти прикрашали та надавали колориту виставці.

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

 

Прокрутити вгору