23/01/2023  

Стендаль – основоположник реалістичного роману

Відкрита полиця

23 січня 2023 року Краснокутською дитячою бібліотекою-філією представлено відкриту полицю «Стендаль - основоположник реалістичного роману» (до 240-річчя від дня народження Стендаля, французького поета), де розміщені роман «Червоне і чорне», який увійшов у світову літературу, як уособлення непокірливої, волелюбної юності, історичний роман «Пармская обитель», роман «Пармський монастир».

Стендаль - основоположник реалістичного роману

 

23 січня 2023 року відзначається 240-річчя від дня народження видатного французького письменника XIX століття Анрі-Марі Бейля, відомого під псевдонімом Фредеріка Стендаля.

Слова Стендаля «Якщо розум не відважний, то навіщо ж розум», – можуть бути епіграфом не лише до його власного життя, а й до всієї його творчості.

В автобіографічній книзі «Життя Анрі Брюлара» він писав «Мені необхідно час від часу вечорами розмовляти з розумними людьми; коли цього нема, мені здається, що я задихаюся». Він був творцем психологічного, реалістичного роману, у цьому його заслуга.

Стендаль створив свою теорію мистецтва, засновану на матеріалістичному розумінні розвитку суспільства та людини. Людина для Стендаля визначається метою її життя і засобами досягнення цієї мети. Спостереження і вивчення людини він завжди вважав найголовнішими завданнями.

Найзначнішими романами Стендаля були «Червоне і чорне», «Люсьєн Левен». Стендаль довів, що й опис реального повсякденного життя, справжніх людських почуттів можна піднести до рівня мистецтва. Твори письменника, зокрема роман «Червоне та чорне» із захопленням читали з часу його появи і продовжують читати досі. Ряд творів письменник присвятив музиці, живопису, архітектурі: «Історія живопису Італії», «Рим, Неаполь, Флоренція».

Стендаль присвячував свої книги “кільком щасливцям”, маючи на увазі декількох справді близьких йому людей, які розуміли його творчість. Твори Стендаля сповнені іронією і психологізмом. Він любив музику, особливо відомих композиторів Чімароза, Моцарта і Россіні.

 

 

Прокрутити вгору