08/09/2023  

Спорт – модно, здорово, захопливо

Медіапоказ

8 вересня 2023 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано онлайн рекомендаційний медіапоказ «Спорт – модно, здорово, захопливо» (до Дня фізичної культури і спорту та до Обласного плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення в Харківській області).

Спорт – модно, здорово, захопливо

 

В рамках заходу підготовлено відеоматеріали: «10 причин займатися спортом», «Життя зі спортом яскравіше» та «Що буде з тілом, якщо займатись спортом кожного дня».

Чи знаєте ви, що згідно з медичними дослідженнями, середня норма рухливості звичайної людини складає 15 тисяч кроків в день, тобто приблизно 10 км? А ви проходите чи пробігаєте стільки щодня? Напевно не кожен дасть позитивну відповідь.

Ні для кого не секрет, що завдяки регулярним спортивним заняттям покращується фізична форма, накачуються м’язи, зменшуються об’єми, тіло стає більш привабливим та підтягнутим в цілому. У людей, що займаються спортом (навіть у непрофесійних спортсменів) здоров’я в рази міцніше, ніж у тих, хто не займається ним. І це неспроста: заняття спортом покращують роботу серця, нормалізують кров’яний тиск, позитивно впливають на всі життєво важливі системи організму, а також покращують мозкову активність і уповільнюють процеси старіння. І ще один загальновідомий факт – тренування зміцнюють імунітет. Вчені довели, що ті, хто практикує фізичні навантаження мінімум 3 рази в тиждень, хворіють в рази менше. Тому загартовуйте свій організм, тренуйтеся і будете здоровішими.

Регулярні заняття спортом впливають на власну самодисципліну, вироблення сили волі. Тому, займаючись спортом, людина може круто змінити себе, свою особистість і своє життя.

Спортивні заняття позитивно впливають і на самооцінку, людина стає сильнішою як особистість. Це відбувається не тільки через покращення зовнішнього вигляду. Найчастіше, щоб записатися в спортклуб, доводиться долати власні страхи і слабкості, як наслідок, зміцнюється характер та підвищується самооцінка зокрема.

Регулярні спортивні заняття покращують якість сну, стимулюють вироблення організмом ендорфінів, які звільняють людину від нервового напруження та стресів, запобігаючи виникненню депресивних станів і безсоння.

         Під час занять спортом організм отримує більше кисню, ніж під час сидячого і малорухливого способу життя. А чим більше кисню, тим активніший кровообіг. Тому приплив свіжої крові безпосередньо покращує стан шкіри і сповільнює процес утворення зморшок.

Численні дослідження показали, що люди, які займаються спортом, незалежно від віку, практично не страждають від стресу та депресії. Справа в тому, що спорт – це відмінний спосіб протистояти хронічній втомі, підвищити стійкість до стресів, збільшити запас життєвої енергії і підтримувати гарне самопочуття. Крім того, виконуючи чергову фізичну вправу, можна звільнитися від зайвого адреналіну, однієї із головних фізіологічних причин роздратованості, що тягне за собою стрес.

Завдяки спорту ви зможете позбутися шкідливих звичок. Відмова від нікотину і алкоголю викликає так званий «синдром відміни», який значно легше подолати завдяки тренуванням. Як відомо, під впливом фізичних навантажень активізується вироблення гормонів щастя, які займають місце психоактивних речовин, до яких зараховують нікотин і алкоголь. Таким чином, місця для шкідливих звичок не залишається.

Інтенсивне тренування краще будь-якого походу до психотерапевта, адже фізичні навантаження змусять викинути з голови все зайве. Що б не сталося: проблеми в родині або на роботі – тренування спричинить викид в кров гормонів адреналіну і ендорфіну, що сприяє миттєвому поліпшенню настрою. Після фізичних вправ людина практично завжди відчуває прилив сил, нехай навіть і втомилася фізично; її моральний дух на висоті, психічний стан – прекрасний, а життєвий тонус максимально активізовано.

Отож, не зволікайте із заняттями спортом. Перетворіть спорт в щоденну звичку, і ви й не помітите, як ваше життя покращиться у всіх сферах!

https://www.youtube.com/watch?v=uFvuIMb16xA

https://www.youtube.com/watch?v=1XDsTjR6CEE&t=46s

https://www.youtube.com/watch?v=Jp4SB_lOu8E&t=181s

 

Прокрутити вгору