22/01/2023  

Соборність душ наших

Книжкова виставка

105 років тому – 22 січня 1918 року – українці проголосили незалежність власної держави - Української Народної Республіки, бо боролися за право жити в самостійній державі, не залежати від Росії. А рівно через рік – 22 січня 1919 року – відбувся історичний акт злуки всіх українських земель, було проголошено об’єднання УНР і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій важливій події – соборності українців, колись розділених кордонами тогочасних імперій, - присвячена книжкова виставка «Соборність душ наших», що діє в читальному залі Сахновщинської публічної бібліотеки з 16.01.2023 р.

Соборність душ наших

 

Серед викладок – 15 різних друкованих матеріалів, що розповідають про історичні події в Україні загалом, але (для зручності користувачів бібліотеки) інформація про об’єднання УНР і ЗУНР у 1919 році окремо вказана на обкладинці кожної із книг. Тож звертайтеся до нашої книгозбірні, скористайтеся тематичною добіркою літератури, аби ще краще знати свою історію. Різні автори презентованих історичних видань, описуючи одну і ту ж подію, тут не суперечать один одному, лише доповнюють чимось. А практика показує, що і маленькі дрібнички врешті-решт бувають надзвичайно дорогоцінними. Читати таку літературу дуже цікаво, тим більше, що в ній містяться і безпосередні документи того часу. Звернувшись, наприклад, до Універсалу уряду УНР, не тільки побачимо опис однієї з найважливіших сторінок історії Української держави, але й згадаємо, які саме території входили в 1919 р. до ЗУНР: «…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…».

Сьогодні ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності. Тримаймо ж ланцюг єдності і непохитності ще міцніше, аж до перемоги над російським агресором!

 

 

Прокрутити вгору