18/01/2023  

Соборна. Вільна. Самостійна.

Тематична полиця

18 січня 2023 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією представлено тематичну полицю «Соборна. Вільна. Самостійна.».

Соборна. Вільна. Самостійна.

 

Тематична полиця ознайомить з книжками, які висвітлюють історію українського народу, його шлях до здобуття незалежності, дають оцінку подіям, що відбувалися на початку ХХ століття, знайомлять з історією свята та розповідають про святкування Дня Соборності України.

22 січня – Україна відзначає  День Соборності України, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося 1919 року на Софійській площі в Києві. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які помирали і помирають кращі сини України.

Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

Дорогою ціною український народ виборює свою незалежність. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну принесло кровопролиття та перекреслило мрії всіх українців. Сьогодні, коли маємо українські території непідконтрольні українській владі, день Соборності – це привід нагадати, що Крим, Донеччина, Луганщина, Херсонщина – це Україна.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну.

 

Прокрутити вгору