26/01/2024  

Скорботна свічка пам’яті

Відкритий перегляд літератури

26 січня 2024 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлений відкритий перегляд літератури «Скорботна свічка пам’яті» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту).

Скорботна свічка пам’яті

 

Голокост – одна з найстрашніших трагедій ХХ століття. У 1930-ті роки в Німеччині прийшла до влади нацистська партія, яка оголосила євреїв неповноцінними і заявила, що вони підлягають Голокосту (випаленню). На практиці це обернулося масовими вбивствами, жертвами яких стали старі люди, жінки, діти… Протягом Другої світової війни було знищено майже 6 млн євреїв. 27 січня 1945 року були визволені  тисячі в’язнів  нацистського табору смерті Аушвіц. Цю дату проголошено Днем пам’яті  жертв Голокосту.

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть,фанатизм, расизм та упередження…» – таке формулювання містить резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2005 року, якою запровадженно пам’ятну дату.

Не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства. Значить, нам потрібно потроїти зусилля, віднайти нові підходи для збереження цієї пам’яті живою, для поширення правди про геноцид, щоб уникнути їх нового й нового повторення.

До уваги читачів документальні, художні  книги та інформація інтернет ресурсу.

 

Прокрутити вгору