26/07/2022  

Шляхами Української Державності

Відкритий перегляд літератури

26 липня 2022 року Краснокутська публічна бібліотека організовала відкритий перегляд літератури «Шляхами Української Державності» (до Дня Української Державності).

Шляхами Української Державності

 

28 липня Україна відзначає День Української Державності, запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про єдність походження українського та російського народів.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України 28 липня встановлено День Української Державності.
На перегляді представлено літературу про складний та суперечливий процес визрівання національно-державницької ідеї, чималий позитивний і негативний досвід наших пращурів у спробах формування власної держави – від Київської Русі до здобуття Україною незалежності, а також видатних особистостей нашого народу, з якими насамперед асоціюється становлення державності та незалежності України.

 

Прокрутити вгору