25/11/2022  

Розп’ятий на голоді хліборобський народ

Літературно-історична викладка

25 листопада 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлена онлайн літературно-історична викладка «Розп’ятий на голоді хліборобський народ» (до Дня пам’яті жертв Голодомору).

Розп’ятий на голоді хліборобський народ

 

26 листопада – День пам’яті жертв голодомору. Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території  Української РСР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці.

Метою було придушення українського національно-визвольного руху і фізичне знищення частини українських селян. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їх вимирання. Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям як етносу було завдано смертельної рани.

1933 рік став для України часом національної катастрофи, наслідки якої відчуваємо і понині. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покаранню за нього.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

До уваги читачів представлені історичні, художні твори та періодичні видання.

 

Прокрутити вгору