11/07/2023  

Письменники-ювіляри липня

Книжкова виставка

Із настанням другого місяця літа прийшов час для нових ювілеїв серед діячів культурного (першочергово, літературного та мовознавчого) середовища України. Тому працівники Сахновщинської публічної бібліотеки оновили книжкову виставку-віншування, назвавши її «Письменники-ювіляри липня». Найповажнішим іменинником нині є український правознавець, мовознавець, педагог і освітній діяч Ілля Федорович Тимківський, адже ми відзначаємо вже 250-річчя від його дня народження. Інформацію про цього видатного українця, який разом із Василем Назаровичем Каразіним був серед організаторів Харківського університету, розміщено на першій поличці виставки.

Письменники-ювіляри липня

 

Другу і третю полички присвячено 170-річчю від дня народження Володимира Галактіоновича Короленка – добре знаного в Україні російськомовного письменника українсько-польського походження, журналіста, публіциста, літературного редактора та громадського діяча. Саме його іменем названа Харківська обласна наукова бібліотека. Хто не читав книг Короленка? Якщо є такі, то обов’язково познайомтеся з творчістю цієї уславленої людини; у вас є шанс не тільки відчути щиру душу письменника і глибше поринути в той час, коли жив Короленко (а жив він в Україні), але й насолодитися легкістю читання, авторським тандемом ліризму і боротьби. Володимиру Галактіоновичу належить багато мудрих висловлювань не тільки про літературу й слово, а й про людину і життя загалом. Деякі його цитати користувачі бібліотеки знайдуть на презентованих поличках.

Минає 125 років від дня народження Ірини Іванівни Стешенко – драматичної акторки, письменниці й перекладачки, онучки Михайла Старицького. Попри те, що ця творча жінка пішла з життя на 90-му році, на її долю випало чимало випробувань, серед яких і те, що за наклепом Ірину Стешенко виключили зі Спілки письменників СРСР. Приємно зазначити, що у книжці новел Стефана Цвейга «Лист незнайомої» опубліковано 2 новели («Страх» і «Гувернантка»), які з німецької переклала Ірина Іванівна. Більше інформації про відому українку знайдете на четвертій поличці бібліотечної виставки.

П’ята поличка містить матеріали про Ореста Миколайовича Сливинського –письменника, літературознавця, критика і журналіста, заслуженого працівника культури України (до 90-річчя від дня народження), Володимира Захаровича Савченка – режисера театру і телебачення, поета, драматурга, журналіста, заслуженого артиста України (йому виповнилось 85 років) і Петра Лаврентійовича Ящука – сучасного поета і прозаїка, автора серії книг про голодомор (він зустрів своє 75-річчя).

На останній, шостій поличці, знайдете інформацію про Сергія Васильовича Лазо – письменника, композитора, заслуженого діяча мистецтв України (йому 26 липня стане рівно 70), Ігоря Миколайовича Римарука – поета, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, колишнього президента Асоціації українських письменників і радника міністра культури з питань книговидання (відмічаємо 65-ліття від дня його народження, пам’ятаючи, що поет трагічно загинув у свої 50 років), про письменницю (в тім числі, дитячу) Галину Пагутяк (Галину Василівну Москалець), якій 26 липня також виповниться 65 років.

Цікаві, яскраві, непересічні люди, тому й читати про них цікаво. Тож запрошуємо всіх охочих до читальної зали – познайомитися з липневою книжковою виставкою-віншуванням.

 

Прокрутити вгору